Mróz, wiatr, śnieg, deszcz, suche powietrze w pomieszczeniach, mniej aktywności na świeżym powietrzu, a także dieta uboższa w owoce i warzywa – wszystko to negatywnie wpływa na kondycję naszej skóry. Oczekując na nadejście wiosny, warto więc znaleźć czas na regenerację cery po zimie.

Podczas zimy możemy nawet nie zauważyć oznak przesuszenia, podrażnienia czy osłabienia bariery ochronnej skóry, ale na przedwiośniu najprawdopodobniej dostrzeżemy już jej słabą kondycję. Na szczęście można temu zaradzić i przywrócić skórze świeży, promienny wygląd.

Wiosenna pielęgnacja

Oto kilka kroków, które pomogą przygotować skórę na wiosnę tak, aby była zdrowa i piękna.

  • Oczyszczanie skóry

Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne należy rozpoczynać od dokładnego, ale łagodnego oczyszczania skóry. Dzięki temu usuwamy z niej martwe komórki, nagromadzone w ciągu dnia zanieczyszczenia, pozostałości kosmetyków i nadmiar sebum. Pozwala to uniknąć zatykania porów, stanów zapalnych czy podrażnień. Należy wybierać produkty delikatnie oczyszczające, które nie naruszą warstwy lipidowej skóry. W innym przypadku możemy ją narazić np. na nadprodukcję sebum czy nadmierne przesuszenie.

  • Peeling

Delikatne złuszczanie martwych komórek naskórka powinno być jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych o każdej porze roku. Jednak po zimie, kiedy chcemy przygotować skórę na nadejście wiosny, zabieg złuszczania jest obowiązkowy. Warto więc stosować delikatne peelingi, dzięki którym cera stanie się bardziej gładka, jędrna i promienna, a jej bariera ochronna nie zostanie uszkodzona. Dlatego zamiast peelingu mechanicznego, warto wybrać peeling enzymatyczny i stosować go 1-2 razy w tygodniu, po demakijażu i oczyszczeniu twarzy.

  • Nawilżenie, odżywienie, dotlenienie, regeneracja

Po zimie nasza skóra bardzo potrzebuje witamin, antyoksydantów i minerałów, które ją nawilżą, odżywią i pomogą zregenerować. Wybierając krem do twarzy, należy szukać preparatów o lekkiej formule, ale jednocześnie intensywnie nawilżających i chroniących przed działaniem czynników zewnętrznych. Mogą być na bazie olejów i ekstraktów roślinnych, mieć w składzie kwas hialuronowy i filtry UV.

Warto sięgnąć m.in. po serię kosmetyków marki GraceFull Cosmetics o wyjątkowych właściwościach antyoksydacyjnych, nawilżających i anti-aging. Mamy tu do dyspozycji np. przeciwstarzeniowy, silnie antyoksydacyjny krem do twarzy (Global Anti-aging Face Cream), krem do szyi i dekoltu o działaniu przeciwstarzeniowym (Firming Neck & Décolleté Cream) oraz rozświetlająco-wygładzający krem pod oczy (Illuminating Eye Contour Cream).

Doskonałym uzupełnieniem są także maseczki do twarzy, bazujące np. na naturalnych składnikach roślinnych – działają na skórę, zmniejszając niedoskonałości i uzupełniając brakujące substancje. Dostarczają witamin, nawilżają i pomagają odbudować naturalną barierę ochronną, a do tego koją, łagodzą, odświeżają. Zaleca się je stosować minimum 1-2 razy w tygodniu.

  • Ochrona przed słońcem

Ochrona skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV jest podstawą o każdej porze roku, ale w okresie wiosennym nabiera szczególnego znaczenia, bo jesteśmy bardziej narażeni na działanie słońca. Dobrze, jeśli w składzie naszego kremu do codziennej pielęgnacji znajdzie się filtr ochronny, ale możemy również dodatkowo stosować preparat z filtrem.

  • Lekki makijaż

Wiosną warto postawić na lekkie, naturalne kosmetyki do makijażu, np. mineralne. Dzięki nim nasza skóra będzie wyglądać świeżo i naturalnie, a jednocześnie ukryjemy niedoskonałości, nie obciążając jej ciężkimi fluidami z silikonami.

  • Zdrowa dieta

Zdrowa dieta, bogata m.in. w owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste, może pomóc w utrzymaniu dobrej kondycji skóry. Warto unikać produktów, które wpływają negatywnie na naszą skórę, takich jak tłuste mięso i wędliny, makarony, biały ryż, pieczywo pszenne, sól i cukier, słodycze, używki. Warto natomiast sięgać po te, które służą oczyszczeniu skóry i całego organizmu z toksyn, m.in. świeże i suszone owoce, warzywa, ryby i chude mięso, orzechy, pestki dyni i słonecznika, oleje zawierające zdrowe kwasy tłuszczowe (olej lniany, z orzechów arachidowych), chudy nabiał (jogurt naturalny, twaróg, chude mleko, kefir). Trzeba także pamiętać o piciu minimum 2 l wody niegazowanej w ciągu dnia.

  • Sen i odpoczynek

Bardzo istotne dla zdrowia naszej skóry są też odpowiednia ilość snu i odpoczynek. Brak snu i ciągłe zmęczenie mogą prowadzić do stanów zapalnych i innych problemów skórnych. Do tego skóra nie ma możliwości, aby się zregenerować.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *