Kiedy szukamy dla najbliższych prezentów na święta, chętnie wybieramy kosmetyki kolorowe czy perfumy. Jeśli chodzi o kosmetyki pielęgnacyjne, często obawiamy się, że prezent nie będzie trafiony. Jednak znalezienie dobrych preparatów do pielęgnacji twarzy i ciała jest wcale tak trudne, jakby mogło się wydawać. Postaramy się podpowiedzieć, czym należy się kierować, wybierając prezent dla mamy, cioci, babci czy partnerki.

Pojedynczy kosmetyk czy zestaw?

Stojąc przed takim dylematem, zawsze lepiej zdecydować się na zestaw kosmetyków pielęgnacyjnych. Produkty są zwykle łączone tak, aby obdarowana osoba miała kompleksową pielęgnację domową skóry twarzy czy ciała. Dobiera się je zwykle pod kątem określonych wymagań skóry młodej czy dojrzałej, a w zestawie są skuteczniejsze oraz dają lepsze efekty. Kolejna kwesta jest taka, że skóry są różne, więc różnie też reagują na nowe produkty. Jeśli podarujemy kilka kosmetyków z substancjami z tej samej lub podobnej grupy, mamy większe szanse, że któryś produkt, jeśli nie wszystkie, stanie się tym ulubionym.

Ponadto w zestawach poszczególne kosmetyki są tańsze niż kupowane pojedynczo, a ładnie opakowane wyglądają efektowniej i w zasadzie nie musimy już nic z nimi robić – wystarczy bilecik z imieniem i już możemy taki prezent położyć pod choinką.

Kosmetyki pielęgnacyjne na prezent dla kobiety

Zdecydowanie łatwiej dobrać kosmetyki pielęgnacyjne dla osoby, którą dobrze znamy. Wówczas możemy ją po prostu zapytać, co preferuje albo zobaczyć, jakich produktów używa. Warto kupić zestaw takich samych produktów, jeśli osoba obdarowywana jest wierna konkretnej marce albo wybrać inne kosmetyki o podobnych właściwościach.

Trochę bardziej skomplikowane jest dobranie kosmetyków pielęgnacyjnych dla osoby, którą widujemy rzadko i nie wiemy za dużo o jej preferencjach. W takim przypadku najlepiej zdecydować się na kosmetyki uniwersalne.

Kiedy wybieramy kosmetyki pielęgnacyjne, dobrą wskazówką jest wiek. Należy jednak pamiętać, że kierując się tym kryterium, nie możemy przesadzić, bo wiek to delikatna kwestia i nie każdy chce o nim mówić, a tym bardziej dostać prezent pokazujący, ile ma lat. W tym przypadku nie powinniśmy eksperymentować, szczególnie, kiedy nie wiemy dokładnie, ile lat ma osoba, dla której kupujemy prezent. Bardzo nieprzyjemna może być sytuacja, kiedy podarujemy kobiecie krem z serii 70+, a ona ma na przykład 60 lat. Jeśli nie ma do swojego wieku dystansu, poczuje się urażona.

Prezent kosmetyczny dla dojrzałej kobiety

Bezpiecznym rozwiązaniem w kwestii wyboru prezentu dla dojrzałej kobiety będą zestawy kosmetyków odżywczych, regenerujących czy nawilżających, na których nie ma informacji odnośnie do wieku. Można wybrać na przykład balsam ochronny, odżywcze masło do ciała czy delikaty płyn micelarny. Kosmetyki przeciwzmarszczkowe najlepiej podarować kobiecie, którą dobrze znamy i wiemy, że taki prezent ją ucieszy. Dobrym pomysłem jest też podarowanie komuś bliskiemu produktów, odpowiadających na określone problemy jego skóry.

Świetnie sprawdzą się jako prezent ekskluzywne kosmetyki pielęgnacyjne marki GraceFull Cosmetics do każdego typu skóry: przeciwstarzeniowy  krem do twarzy – Global Anti-Aging Face Cream, krem do pielęgnacji szyi i dekoltu – Firming Neck & Décolleté Cream oraz rozświetlająco-wygładzający krem pod oczy – illuminating eye contour cream. Oczywiście najlepiej podarować je w zestawie https://gracefullcosmetics.com/product/giftbox-checkmate-zestaw-3-kremow/

Balsamy do ciała i mydełka

Ciekawym pomysłem na prezent może być także balsam czy masło do pielęgnacji ciała, pod warunkiem, że podarujemy go w eleganckim, ładnie zapakowanym zestawie. Mogą się w nim znaleźć także krem do pielęgnacji dłoni i paznokci czy stóp.

Świetnym pomysłem na prezent są też mydełka, jednak muszą to być produkty naturalne, ręcznie robione. Takie mydła dostępne są z bardzo szeroką gamą składników naturalnych oraz zapachów, ale ich podstawową zaletą jest wygląd. Są takie, w których zatopiono kwiaty, przyprawy lub owoce, mogą też przedstawiać jakiś oryginalny wzór i wówczas będą stanowiły ozdobę każdej łazienki. Do naturalnych mydeł łatwo dobierzemy też inne produkty, takie jak sól do kąpieli, do stóp lub balsam do ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *