Odpowiednio wyselekcjonowane, naturalne składniki kosmetyków przeznaczonych do codziennej pielęgnacji naszej cery zapewniają najwyższą jakość i skuteczność produktu.

Rokitnik zawiera wiele cennych substancji odżywczych i antyoksydacyjnych, znajdujących zastosowanie zarówno w kosmetologii, jak i dermatologii. Owoce rośliny stanowią jej największe bogactwo i to właśnie z nich pozyskiwany jest cenny olej rokitnikowy, wykorzystywany przy produkcji kosmetyków, których głównym zadaniem jest opóźnianie procesów starzenia. Systematyczne stosowanie produktów z dodatkiem rokitnika pozwala zadbać nie tylko o odpowiednie napięcie i jędrność skóry, ale też o jej prawidłowe nawilżenie i odżywienie.

Dzięki znacznej zawartości kwasów tłuszczowych (Omega-3,6,9), witamin (A,E,K,C), aminokwasów, tokoferoli, karotenoidów i mikroelementów, takich jak wapń, potas czy żelazo, olej rokitnikowy wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne, choć spectrum jego działania jest bardzo szerokie. Rokitnik skutecznie chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, wyrównuje koloryt skóry, wspomaga procesy regeneracyjne, łagodzi podrażnienia, a przede wszystkim zapobiega przedwczesnym procesom starzenia się skóry. Ponadto wzmacnia naczynia krwionośne, a ze względu na jego właściwości przeciwzapalne zalecany jest także w pielęgnacji cery trądzikowej.

Olej rokitnikowy ma wiele zastosowań oraz cennych właściwości, dlatego tak chętnie wykorzystywany jest przy produkcji kosmetyków:

  • do cery dojrzałej,
  • rozjaśniających przebarwienia,
  • przeznaczonych do pielęgnacji cer suchych, odwodnionych, trądzikowych, podrażnionych, pozbawionych blasku.

Odpowiednio dobrana pielęgnacja domowa i najwyższej jakości składniki to inwestycja w przyszłość oraz gwarancja zdrowej, odżywionej, nawilżonej i zadbanej skóry. Takie produkty wysokiej jakości oferuje m.in. firma GraceFull.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *