F.A.Q

Pytania i odpowiedzi

Kosmetyki GraceFull powstały z myślą o spowolnieniu procesów starzenia oraz likwidacji niedoskonałości. Przeznaczone są do każdego rodzaju skóry, koncentrując się przede wszystkim na skórze dojrzałej.

GraceFull to kosmetyki mocno zaawansowane technologicznie oraz farmakologicznie, które wyróżnia bardzo wysoka zawartość składników aktywnych. Cała linia produktów została oparta na Fulerenie C60 – cudownej alotropowej cząsteczce węgla, nazywanej „cząsteczką wydłużającą życie”. Jest uznawana za jeden z najpotężniejszych przeciwutleniaczy, który skutecznie chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Każda formuła to połączenie najnowocześniejszych odkryć nauki z odwiecznymi siłami natury, a wszystkie substancje czynne zostały użyte w ilości zapewniającej skuteczność działania. Kosmetyki GraceFull nie zawierają retinolu, lecz jego naturalny odpowiednik – bakuchiol. Dodatkowo, są to jedyne kremy oparte na Naturalnej Wodzie Mineralnej Kryniczanka. Charakteryzują się innowacyjnością, skutecznością oraz unikatowym, „szachowym” designem.

Tak. Kremy zapewniają intensywne i długotrwałe nawilżenie, łagodzą podrażnienia, uczucie ściągnięcia i suchości, które stanowią częsty problem skóry wrażliwej. Mimo wszystko, zawsze należy pamiętać że skóra tego typu wymaga indywidualnego podejścia, zwłaszcza pod względem produktów do jej kompleksowej i systematycznej pielęgnacji.

Tak. Użyte w kremach składniki, w tym Fuleren C60, mają potwierdzone działanie przeciwzapalne oraz łagodzące. Dodatkowo, produkty posiadają lekką konsystencję i nie zapychają porów, doskonale utrzymują nawilżenie skóry i działają na nią regenerująco. Należy jednak pamiętać, że skóra trądzikowa zawsze wymaga indywidualnego podejścia, zwłaszcza pod względem produktów do jej kompleksowej i systematycznej pielęgnacji.

Tak. Użyte w nich składniki aktywne, w tym Fuleren C60 dzięki swojej niezrównanej sile antyoksydacyjnej, skutecznie chronią oraz zabezpieczają delikatną i wrażliwą skórę naczynkową, wzmacniając ją, pozostawiając na niej długotrwałą barierę ochronną. Należy jednak pamiętać, że skóra naczynkowa jest skórą bardzo wymagającą, potrzebującą indywidualnego podejścia, zwłaszcza pod względem produktów do jej kompleksowej i systematycznej pielęgnacji.

Jak najbardziej tak, a wręcz są cennym uzupełnieniem wielu z nich, jako pielęgnacja domowa utrwalająca i wzmacniający ich efekt.

Kosmetyki GraceFull są tworzone w oparciu o badania laboratoryjne w bliskiej współpracy między lekarzami medycyny estetycznej i chemikami, dbających o to, aby tego typu ryzyko było jak najmniejsze. Wszystkie kremy zostały stworzone z dokładnie przebadanych, wyselekcjonowanych, najwyższej jakości substancji. Mimo wszystko, nie można zagwarantować, że konkretny preparat nie wywoła reakcji alergicznej. Główne substancje czynne użyte w produkcji kosmetyków GraceFull, w tym Fuleren C60, mają udowodnione pozytywne działanie odpowiednie do każdego rodzaju skóry, w tym także do skóry wrażliwej. Ryzyko uczulenia wydaje się tym samym minimalne, nie można natomiast całkowicie go wykluczyć. W przypadku obawy reakcji alergicznej zalecamy wykonać test domowy, aplikując niewielką ilość kremu na małą część skóry i pozostawiając go na 24h w celu oceny działania.

Każdy krem do twarzy to podstawowy kosmetyk pielęgnacyjny, ale wiele też zależy od jego właściwej aplikacji. Global Anti-Aging Face Cream należy nakładać na dokładnie oczyszczoną skórę. Do stosowania wystarczy niewielka ilość produktu – przy każdorazowej aplikacji rekomendujemy jedno naciśniecie pompki systemu Airless. Krem należy nabrać na opuszki palców i nakładać punktowo na twarz, rozpoczynając aplikację od czoła, przejść na policzki, skronie oraz brodę. Następnie preparat należy delikatnie rozetrzeć po czym delikatnie wklepać – zawsze w kierunku od skroni do nosa. Po aplikacji należy odczekać ok.10-15 minut na pełne wchłonięcie składników aktywnych przed nałożeniem kolejnego kosmetyku, np. produktu do makijażu.
Global Anti-Aging Face Cream to krem do stosowania na dzień, jak i na noc. Przy stosowaniu wieczorem zaleca się użycie kremu na twarz od razu po jej oczyszczeniu, a nie bezpośrednio przed pójściem spać – po to, by mieć pewność, że składniki zdążą się dobrze wchłonąć.

Krem do szyi i dekoltu został wzbogacony drogocennym olejkiem z rokitnika zawierającym mnóstwo cennych właściwości upiększających i pielęgnacyjnych. Z uwagi na dodanie tego składnika preparat charakteryzuje się lekko pomarańczową barwą, zapewniając skórze zdrowy wygląd, jednocześnie nie brudząc ubrań.

Kosmetyki GraceFull zawierają w swoim składzie bakuchiol, nazywany roślinnym retinolem, ze względu na udowodnione podobne właściwości oraz mniejsze ryzyko stosowania. Pozyskiwany jest z rośliny Psoralea Corylifolia, stosowanej od lat w tradycyjnej medycynie indyjskiej i chińskiej jako środek przeciwzapalny oraz wspomagający leczenie chorób skóry. Bakuchiol nie wywołuje podrażnień i zaczerwień, jest dobrze tolerowany przez skórę wrażliwą. Ponadto składnik ten wpływa na poprawę jędrności i elastyczności skóry oraz przyspiesza cykl jej odnowy. Wykazuje działanie złuszczające, dzięki czemu jest doskonały w celu redukcji przebarwień. Posiada niezwykle silny potencjał antyoksydacyjny: niweluje wolne rodniki, opóźniając tym samym proces starzenia się skóry. Hamuje namnażanie bakterii przyczyniających się do powstawania trądziku oraz zapobiega powstawaniu zaskórników. Skóra staje się gładka, lśniąca i doskonale napięta. Bakuchiol nie jest wrażliwy na światło słoneczne – promieniowanie UV, dlatego może być stosowany do pielęgnacji dziennej, czego nie można powiedzieć w odniesieniu do kremów zawierających retinol.

Jak najbardziej. Kremy GraceFull pozostawiają skórę w pełni nawilżoną, odżywioną oraz gładką w dotyku. Pozwalają na efektowne oraz łatwe rozprowadzanie produktów, stanowiąc podstawę do tworzenia idealnego makijażu.Jak najbardziej. Kremy GraceFull pozostawiają skórę w pełni nawilżoną, odżywioną oraz gładką w dotyku. Pozwalają na efektowne oraz łatwe rozprowadzanie produktów, stanowiąc podstawę do tworzenia idealnego makijażu.

Zawartość Fulerenu C60, który ma potwierdzone silne działanie antyoksydacyjne na szkodliwe czynniki zewnętrze, w tym także na promieniowanie UV, sprawia, że jest to możliwe. Dodatkowo, kremy nie zawierają retinolu, tylko jego naturalny zamiennik bakuchiol, co pozwala na ekspozycję skóry na słońce. Należy jednak pamiętać, że kremy GraceFull nie są produktami do opalania i nie zawierają filtrów UV, dlatego też w przypadku długotrwałego narażenia skóry na silne promienie słoneczne zaleca się użycie dodatkowej ochrony w postaci specjalistycznego kosmetyku przeznaczonego do pielęgnacji przeciwsłonecznej.

Z uwagi na fakt, że kremy GraceFull nie są kremami tłustymi, w przypadku narażenia skóry na bardzo niskie temperatury zalecane jest użycie dodatkowej ochrony w postaci specjalistycznego kosmetyku przeznaczonego do pielęgnacji skóry w temperaturach ujemnych.

Przed nałożeniem na skórę kolejnego produktu, np. do makijażu, zaleca się odczekać ok. 10-15 minut od aplikacji kosmetykiem GraceFull, aby umożliwić całkowite wchłonięcie się substancji czynnych.

Kremy nie posiadają filtrów UV. Użyty natomiast w składzie kremów Fuleren ma udowodnioną skuteczność oraz potwierdzoną ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznym, w tym także przed działaniem promieniowania UV – głównej przyczyny powstawania wolnych rodników, a tym samym starzenia się skóry.

Z uwagi na fakt, że kremy GraceFull nie są kremami tłustymi, w przypadku narażenia skóry na bardzo niskie temperatury zalecane jest użycie dodatkowej ochrony w postaci specjalistycznego kosmetyku przeznaczonego do pielęgnacji skóry w temperaturach ujemnych.

Tak, w tym wypadku zdecydowanie jakość przekłada się na ilość. Dzięki odpowiedniej konsystencji, łatwości w rozprowadzaniu oraz użytemu systemowi Airless, wydajność produktu w badaniach aplikacyjnych została oceniona na 100%. Już niewielka ilość pozwala na uzyskanie pożądanego efektu.

Jak najbardziej. GraceFull to produkty unisex i mogą być stosowane także przez mężczyzn.

System Airless powala na higieniczne i wygodne dozowanie, wykorzystując w pełni zawartość produktu. Substancje czynne pozostają szczelnie zamknięte w specjalnym woreczku bez możliwości kontaktu z powietrzem i światłem zwiększając jeszcze bardziej trwałość oraz efektywność kosmetyku. Dodatkowo, system aplikacji uniemożliwia cofnięcie się masy kosmetyku do wnętrza opakowania, pozostawiając produkt zabezpieczony przed przenoszeniem bakterii z opuszków palców do środka produktu.

GraceFull to połączenie dwóch wyrazów: Grace i Full. Grace to nawiązanie do całej koncepcji marketingowej marki, której motywem przewodnim są figury szachowe, w tym Król i Królowa. Słowo Grace to także oznaka szacunku do osoby o wyższej randze „Your Grace”. Full – reprezentuje nazwę głównego surowca: Fullerene C60 (pisownia angielska). Full oznacza także, że jest to produkt bogaty w surowce aktywne.

Żaden produkt oraz żaden znajdujący się w nich surowiec nie były testowane na zwierzętach.

Produkty GraceFull ważne są 24 miesiące od daty produkcji, o której informacja znajduje się na spodzie opakowania.

Masz jeszcze pytanie?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Skontaktuj się