Pomimo wielu zalet, jakie zapewniają prezenty reklamowe, wielu właścicieli firm wciąż zadaje pytanie: po co inwestować w upominki reklamowe? Błędnie uważa się, że takie produkty są zbyt drogie, są stratą pieniędzy i nie zapewniają żadnej wartości. Niemniej jednak prawda jest taka (co potwierdzają dane), że gadżety reklamowe mogą być doskonałym dodatkiem do strategii marketingowej marki. Najczęściej takowe prezenty rozdaje się na targach i konferencjach. Jednak mogą być one również wykorzystywane jako dodatki do zamówień, upominki dla klientów, nagrody i inne.

Za inwestycją w gadżety reklamowe przemawiają statystyki i dane

Wręczanie gadżetów reklamowych obecnym i przyszłym klientom zwiększa rozpoznawalność marki. Według badań 90% konsumentów, którzy otrzymują upominki promocyjne, korzysta z nich przynajmniej raz w tygodniu. Wiadomo również, że około 87% konsumentów przechowuje te upominki przez ponad rok. Szacuje się również, że jeśli klient, otrzyma prezent, istnieje 20,9% szansa, że dokona on konwersji i zakupi produkt, czy korzysta z usługi. Jest to o wiele wyższy wskaźnik, niż w przypadku innego typu reklam. Więcej na ten temat na https://gadzety-reklamowe.com/ekologiczne-gadzety-reklamowe.

Popraw wizerunek firmy dzięki prezentom reklamowy

Ludzie pamiętają marki, które oferują im coś bezpłatnego lub wartościowego – w końcu większość z nas lubi darmowe rzeczy. Rozdawanie bezpłatnych gadżetów reklamowych to więc doskonały sposób na zapewnienie, że ludzie zapamiętają nazwę Twojej firmy.

Jeśli na przykład prowadzisz sklep z produktami wyposażenia domu, możesz dodać do zamówienia gadżety reklamowe z logiem swojej marki, takie jak kubek z logo. W ten sposób, gdy klient będzie potrzebował produktu, który sprzedajesz, zapamięta Twoją markę i prawdopodobnie zdecyduje się na zakup w Twoim sklepie ponownie, ze względu na wartość dodaną, którą zapewniasz.

Nie musisz inwestować dużych pieniędzy

Prezenty są jedną z najbardziej opłacalnych i skutecznych strategii marketingowych i promocyjnych. Jeśli zdecydujesz się na reklamę w magazynie,  gazecie, czy w Internecie, pozostanie ona widoczna tak długo, jak długo będziesz za nią płacić.

Jednakże, w przypadku praktycznego prezentów, logo, czy nazwa Twojej marki będą widoczne zarówno dla osoby, która jest właścicielem prezentu, jak i dla każdej innej osoby, z którą wchodzi w interakcję przez dużo dłuższy czas.

Upewnij się tylko, że starannie wybierzesz gadżety, muszą być one praktyczne, skierowane do odpowiedniej grupy docelowej i zalecamy, aby był trwałe.

Klienci staną się lojalni wobec Twojej marki

Jeśli klienci otrzymają coś, co ma dla nich znaczenie, nawet jeśli jest to tylko skromny prezent, z pewnością będą zadowoleni. A zadowolony klient to lojalny klient.

Klienci staną się bardziej oddani Twojej marce, jeśli zapewnisz im prezenty. Jeśli na przykład prowadzisz sklep komputerowy, dlaczego nie dać swoim klientom darmowych podkładek pod mysz? Biuro podróży może rozdawać gadżety związane z plażą lub wakacjami. Mogą to być na przykład torby reklamowe, okulary przeciwsłoneczne, czy odzież. Słowo „darmowe” nierzadko wystarczy, aby ludzie poczuli się docenieni i szczęśliwi.

Istnieje szeroka gama prezentów do wyboru

Długopisy, bluzy, koszulki, torby, kubki, kalendarze, torby reklamowe to najpopularniejsze upominki reklamowe. Jednak przy tak wielu innych rodzajach produktów, które są teraz dostępne, możesz wybrać prezenty, które najlepiej reprezentują Twoją firmę i co najważniejsze będą przydatne dla Twoich klientów.

Podsumowując

Prezenty reklamowe są doskonałym dodatkiem do każdej kampanii marketingowej. Nie ma znaczenia, czy jesteś właścicielem znanej korporacji, czy małej lokalnej firmy. Zamiast więc zadawać sobie pytanie, po co inwestować w gadżety reklamowe, dowiedz się, przeanalizuj, jakie przedmioty najlepiej sprawdzą się w Twojej działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *